Drveni vlakovi i drvene igračke su dugotrajne
Imajte na umu da su drvene igračke nešto teže od plastičnih te da mogu biti problem kod malene djece koja još imaju nagone udaranje i vole brze pokrete. Morate procijeniti da li je vaše dijete naučeno tako igranja ili ne.
Drvene igračke općenito
Koliko god su one odlična stvar, drvene igračke zahtijevaju malo drugačiju pažnju, no plastične ili limene. Ne nužno kompliciraniju, samo drugačiju. Drvene igračke se mogu koristiti svugdje, ali ne smiju biti uronjene u vodu. Ako pričamo o dugim intervalima, ne smiju biti ni izložene sunčevim zrakama kroz dulje vrijeme.
Ako je igračka konstantno izložena kiši i vlazi, ona trune. Zato se preporučuje da drvene igračke koristite unutar kućanstva te eventualno u parkovima s pijeskom i kamenjem. Ovisno o tome je li igračka polirana, može biti i na travi. Ako nije, izbjegavajte to jer se iz pora drveta teško čisti blato i prljavštine koje su mokre.
Drvene igračke čiste se dosta jednostavno. Prvo je pravilo to da ne uranjate igračku u nikakvu tekućinu čak ni dok ju čistite. Najbolje je napuniti neku bočicu s vrhom koji raspršuje vodu te dodati u tu vodu malo blagog sapuna i octa. Igračku samo kratko nasprejate i onda ju prebrišete suhom krpom.
Ako ju sušite u prirodi, sušite ju u hladu jer može doći do pucanja boje i izbljeđivanja na nekim dijelovima. Ako se dogodi neka šteta, drvene igračke se lako mogu prefarbati i ispolirati. Može se i zalijepiti neki dio ako se odvoji, a to možete kod bilo kojeg stolara koji radi i s manjim predmetima. Ako se osjećate kreativno, možete i kod kuće!